W dzisiejszych czasach nastolatki są ciągle otoczone technologią, chociaż młodsze pokolenie może jej nie widzieć. Technologia ma wpływ na świat jako całość. Powszechne zastosowanie technologii cyfrowej w przemyśle muzycznym pozwoliło konsumentom niedrogo odtwarzać cyfrowe wersje utworów chronionych prawem autorskim za pomocą wielu programów i stron internetowych.

Wzrost liczby pobrań i wymiany muzyki był odpowiedzialny za spadek sprzedaży muzyki od końca lat 90. Technologie informacyjne i komunikacyjne, w szczególności Internet, zmieniły logikę konsumencką i proces produkcji muzyki.

Jednym z największych wyzwań dla przemysłu muzycznego było wynalezienie pliku MP3. Ten plik został utworzony w latach 1996–1999 i od tego czasu piractwo zyskuje na znaczeniu. Plik MP3 pozwala użytkownikom zapisywać pliki na komputerach i udostępniać muzykę innym osobom na całym świecie.

Poza tym YouTube, który jest trzecim najpopularniejszym serwisem na świecie po Google i Facebook, zawiera 100 minut filmów na minutę. Jednym z najważniejszych faktów jest to, że YouTube płaci artystów i wytwórnie muzyczne. Mamy też inne kanały, takie jak Vevo.

28 kwietnia 2003 r. Apple wydało iTunes Store. Sklep iTunes Store z ponad 500 milionami użytkowników w 119 krajach ma ponad 25 miliardów utworów. W dzisiejszych czasach artyści zarabiają większość na koncertowaniu i sprzedaży muzyki w iTunes.

Chociaż technologia cyfrowa miała negatywny wpływ na przemysł muzyczny, pojawiły się nowe urządzenia, które pomogły branży muzycznej. Obecnie branża jest stymulowana dzięki konkurencji stworzonej przez Spotify, a nawet SoundCloud, która umożliwia wyświetlanie muzyki i ochronę praw autorskich za darmo lub po bardzo niskiej cenie.

Rozrywka jest popularnym instrumentem od ponad dekady, koncentrując się na popularnych muzykach. Nazwiska takie jak Curtis James Jackson (50 centów), Christopher George Latore Wallace (The Notorious BI G), Darryl Mc Daniels (DM C) i Tupac Shakur (2Pac) LL Cool J, James Todd Smith i wielu innych wybitnych muzyków zagranicznych którzy naprawdę udowodnili całemu światu, co znaczy muzyka.

Inspirują młodych i wschodzących artystów do podstaw muzyki i potrzeby postrzegania muzyki nie tylko jako kariery, ale jako czegoś, co uwalnia ciało od stresu i ożywia duszę. Przemysł rozrywkowy podbił ducha społeczeństwa, promując sztukę i kulturę, a następnie styl życia.

Celine Dion

Wśród nich wybitna jest Celine Dion, kanadyjska piosenkarka, która urodziła się 30 marca 1968 r. W dużej rodzinie Karola Wielkiego w Quebecu. Po raz pierwszy zdobyła międzynarodowe uznanie w latach 80., wygrywając zarówno słynny na całym świecie Festiwal Piosenki Yamaha w 1982 r., Jak i Konkurs Piosenki Eurowizji w 1988 r., W którym reprezentowała Szwajcarię. Wydała kilka albumów angielskich wraz z innymi albumami francuskimi.

Michael Jackson

Mamy też amerykańską piosenkarkę Micheal Joseph Jackson, kompozytor i tancerz, który był jednym z najpopularniejszych artystów na świecie i najlepiej sprzedającym się artystą muzycznym w roku swojej śmierci. Urodził się 29 sierpnia 1958 r.

Obecnie, wraz z napływem kilku artystów i modernizacją, rozrywka nabrała nowego wymiaru, z większą liczbą kin, otwartych pokazów, rozrywki w centrach handlowych i parkach rozrywki, gdzie wybitni muzycy zachwycają dużą publiczność pyszną zabawą. Obecnie stał się bardziej konkursem, w którym wszyscy artyści starają się sprostać oczekiwaniom, aby przyciągnąć dużą publiczność w porównaniu do dawnych czasów, kiedy konkurencja jest najniższa, ponieważ artyści inspirują odbiorców i zwiększają morale przenieść

Podsumowując, można powiedzieć, że technologia cyfrowa ma ogromny wpływ na przemysł muzyczny. Biorąc pod uwagę ogromny wkład w przemysł, możemy wywnioskować z wad, że technologia cyfrowa udostępniła muzykę ludziom w bazie przy niewielkich lub zerowych kosztach, tworząc ją.