Branża usług terenowych, powszechnie określana jako „konserwacja nieruchomości”, „sprzątanie po przejściu przez przejęcie” lub „śmieci REO”, zmieniła się znacząco na przestrzeni lat.

Kiedy kryzys kredytów hipotecznych i ostateczne fiasko na rynku nieruchomości po raz pierwszy uderzyły w branżę nieruchomości, na rynek weszła duża liczba mniejszych firm zajmujących się egzekucją. Wiele z tych mikroprzedsiębiorstw wykonywało różne prace hipoteczne dla pożyczkodawców, banków, instytucji finansowych, konglomeratów REO i firm zarządzających majątkiem w wioskach i różnych regionach Stanów Zjednoczonych.

Tona większych jednostek narodowych była również częścią krajobrazu, który szybko stał się kwitnącym przemysłem utrzymania nieruchomości.

Wiele większych firm, takich jak Pemco, Sentinel, Cyprexx, Safeguard, Chronos Solutions (dawniej znane jako Matt Martin Real Estate Management) i wiele podobnych firm było bezpośrednimi komponentami HUD z pierwszej ręki („Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast Stanów Zjednoczonych ”).

Te większe firmy zleciły mniejszym podwykonawcom sprzątanie, sprzątanie i usuwanie śmieci jako podwykonawców do wykonywania zadań, takich jak pielęgnacja trawników, ochrona mienia (drzwi / okna wejściowe), inspekcja nieruchomości, usuwanie śmieci / gruzu, hibernacja i zimowanie, naprawy i zamykanie Modyfikacje, konserwacja domu, malowanie, usuwanie dywanów, czyszczenie rynien, mycie wysokociśnieniowe, usuwanie drzew i wiele innych podobnych prac konserwacyjnych.

Usługi były często świadczone w przypadku pustych domów, z których wiele miało pozostawione kredyty hipoteczne po uzyskaniu przejęcia od kredytodawców hipotecznych.

Wiele możliwości subskrybowania, miejsc pracy i umów dla dostawców usług REO

Kontrakty i zlecenia pracy były liczne, a wiele małych firm musiało spieszyć się z zatrudnieniem podwykonawców, którzy mieliby pomóc w tym przepełnieniu.

W rezultacie ci mniejsi wykonawcy zarobili dużo pieniędzy na utrzymaniu nieruchomości i sprzątaniu nieruchomości w szczytowym momencie kryzysu hipotecznego.

Zmieniająca się branża ochrony mienia

Szybko do przodu pięć do siedmiu lat i jest oczywiste, że branża zmieniła się wykładniczo.

Nowy biznes śmieciowy, usługi sprzątania z tytułu egzekucji i model REO w zakresie utrzymania nieruchomości

W ostatnich latach usługi związane z egzekucją i usuwaniem śmieci nie tylko zaczęły docierać do nowych kluczowych klientów i baz klientów, ale także dodały szereg nowych, bardzo dochodowych usług hipotecznych i usług terenowych oraz wprowadziły nowe niezbędne zasady i procedury, które działają specjalnie dla nich. jej własne usługi i firmy – niezależnie od tego, z kim ich firmy są powiązane lub dla kogo pracują jako dostawcy i podwykonawcy i dla kogo pracują, czy to na poziomie lokalnym, krajowym czy regionalnym.