Przemysł muzyczny jest niezwykle złożony. Jak w każdej branży, innowacyjne pomysły i nieszablonowe myślenie są ważne dla udanej kariery. Sam talent rzadko jest wystarczający, aby uczynić niepodpisanego artystę supergwiazdą. Talent jest dobry jako niezależny artysta, ale przejście na następny poziom wymaga silnej etyki pracy i charakteru. Wielu popularnych artystów przez wiele lat ciężko pracowało, wykorzystując odpowiednie możliwości i spotykając odpowiednich ludzi, aby dotrzeć tam, gdzie są dzisiaj.

Po prostu bądź sobą

Może to zabrzmieć tandetnie, ale pozostanie wiernym sobie jest pierwszą rzeczą, którą muszą zrobić niezależni muzycy, zanim zrobią cokolwiek innego. Możesz być z siebie dumny, ale bądź pokorny co do tego, co było potrzebne, aby dostać się tam, gdzie jesteś. Ostatnią rzeczą, jaką chcesz być, jest arogancja. Praca jako niezależny artysta jest również bardzo satysfakcjonująca, ponieważ niewiele osób mówi ci, co masz robić. Jednak bycie własnym szefem nie jest dla wszystkich. Jeśli pracujesz w firmie, nie pozwól im próbować zmienić tego, kim jesteś. Bycie innym może sprawić, że będzie trudniej, ale na dłuższą metę własną nagrodą jest świadomość, że zrobiłeś wszystko po swojemu.

Nie zapomnij, skąd pochodzisz

Wkraczając w branżę muzyczną, możesz łatwo zapomnieć, skąd pochodzisz. Ważne jest, aby trzymać znajomych z dala od muzyki na zewnątrz. Szanuj tych, którzy w końcu patrzą na Ciebie i proszą o radę i wskazówki. To najlepsze, co możesz zrobić, jeśli pomożesz promować muzyków, którzy wciąż są na dole. Zawsze znajdź czas dla tych, którzy są dla Ciebie ważni i zasługują na Twoją uwagę. To nie tylko ułatwia reklamowanie własnej muzyki, ale także rozszerza Twoją sieć w sposób, jaki możesz sobie tylko wyobrazić.

Otaczaj się pozytywnymi ludźmi

Najlepszą rzeczą, jaką powinieneś mieć wokół każdej firmy, jest posiadanie ludzi, którzy regularnie Cię wspierają i zachęcają. Otaczaj się pozytywnymi ludźmi o zainteresowaniach podobnych do twoich. Zawsze znajdą się tacy, którzy będą próbowali cię pociągnąć, czasem z zazdrości lub zazdrości. Bądź optymistą, bo w końcu dobre czasy przezwyciężą złe. Nic, o co warto walczyć, nie jest łatwe, a walka jest tego warta. Jeśli będziesz podtrzymywać nadzieję z dnia na dzień, sukces będzie tym słodszy. Posiadanie własnej sieci wsparcia znacznie ułatwia osiągnięcie tego sukcesu w dłuższej perspektywie.

Nigdy celowo nie pal mostów

Nie wszyscy będą po twojej stronie. To po prostu fakt. Ale staraj się być otwarty dla każdego, kogo możesz. Czasami musisz przeprosić za sytuacje, które nie były nawet twoją winą. Jeśli twoje przeprosiny nie zostaną przyjęte, zdaj sobie sprawę, że to nie twój problem i po prostu idź dalej. Życzliwość i uczciwość są złotem. Jeśli masz te dwie rzeczy, znajdziesz odpowiednich ludzi do pracy, ludzi, którzy są naprawdę pełni pasji i poważnie podchodzą do promowania artystów muzycznych.

Profesjonalizm jest wszystkim

Jak w każdej innej branży, networking jest ważnym kluczem do sukcesu. Więc profesjonalizm jest wszystkim. Dojrzała, profesjonalna postawa to sposób na zdobycie szacunku. Chociaż ostatecznie można być swobodnym, najpierw powinieneś budować bliskie relacje. Nie ma znaczenia, jak młody lub stary jesteś. Tak samo jest z siecią. To więcej niż promocja piosenek. Networking to ludzie.

Pomagać innym. Nie chodzi tylko o pieniądze

Pieniądze to nie wszystko. Szczególnie w muzyce najlepiej jest pomagać innym odnieść sukces we własnym rzemiośle. Prawie nikt od razu nie zarabia dużo pieniędzy. Podążaj za swoją pasją, a pieniądze przyjdą. Jeśli zmierzysz się z innymi i rozwiążesz ich problemy, będziesz szczęśliwszą i szczęśliwszą osobą. Tylko upewnij się, że jesteś szczęśliwy i zadowolony i że możesz skuteczniej pomagać ludziom.

Bądź otwarty na każdą muzykę. Będziesz zaskoczony, jak inspirują Cię gatunki muzyczne, o których nigdy nie myślałeś. Uważnie rozważ pomysły i konstruktywne opinie, które przekazują Ci ludzie. Wykorzystanie różnorodności przemysłu muzycznego ma kluczowe znaczenie. Nie rób ludziom przysługi tylko po to, by oczekiwać czegoś w zamian. Zrób to, ponieważ ci na tym zależy i naprawdę chcesz, aby ta osoba odniosła sukces. Bycie bezinteresownym i nie egoistycznym pomoże ci na dłuższą metę, tworząc połączenia, których inaczej nigdy byś nie miał.

Ofiara, ambicja i zaangażowanie

Chociaż jest to „tylko o muzyce”, nie obiecuje ci dużego talentu i świetnej muzyki. Wymaga to wielu ambicji i zaangażowania, a po drodze trzeba wiele poświęcić.

Posiadanie wysokich, pozornie nierealistycznych celów jest w rzeczywistości dobrą rzeczą, o ile nie dajesz się ponieść emocjom. Wyznaczanie celów polega na tym, aby zawsze coś osiągnąć, niekoniecznie coś, co musisz osiągnąć. Pomaga utrzymać wysokie oczekiwania. Właściwie to dobrze, żeby ludzie kwestionowali i wątpili w twoje cele. To motywuje. Dobrze jest mieć wysokie wizje, bo nawet jeśli ich nie spełnisz, i tak osiągniesz coś pożytecznego.

Musisz też wiedzieć, jak bardzo zależy Ci na muzyce. Czy to dla Ciebie prawdziwa pasja, czy tylko hobby? Jeśli możesz bez nich żyć, nie będziesz miał motywacji, której potrzebujesz, aby naprawdę odnieść sukces w karierze muzycznej. Chociaż muzyka to hobby dla wielu ludzi, trzeba znaleźć dla niej prawdziwą pasję, zanim będzie można liczyć na to, że wszędzie ją zabierzemy.

Powodem, dla którego potrzebujesz tak dużego zaangażowania, jest to, że musisz wiele poświęcić. Muzyka musi być Twoim priorytetem w życiu i nic innego nie może stanąć Ci na drodze. To jak rozpoczęcie działalności. Jest nie tylko wiele do zrobienia, które wymaga Twojej ciągłej uwagi, ale musisz także nawiązywać kontakty, aby znaleźć osoby, którym możesz delegować niektóre z tych zadań, aby skupić się przede wszystkim na aspektach twórczych, wykonawczych i produkcyjnych muzyki. mogą.

Aby wszystko działało, musisz poświęcić część swojego życia towarzyskiego i wolnego. Nie masz prawa do przerw, dopóki tego nie zrobisz. W rzeczywistości twoje koncerty mogą w końcu stać się twoimi przerwami, ponieważ zatłoczone domy, które nie mogą czekać, aż zagrasz, są najlepszą motywacją.

Jeśli będziesz postępować zgodnie z tymi punktami, pogoń za sukcesem w przemyśle muzycznym będzie czymś więcej niż marzeniem. Gdzieś po drodze znajdziesz sukces, z którego możesz być zadowolony.

Aby uzyskać więcej informacji na temat rozpoczynania kariery w branży muzycznej, przejdź do www.superstartunes.com/blogs/