Ostatnie artykuły tak zwanych „ekspertów w dziedzinie pielęgnacji skóry” twierdzą, że suplementowany kolagen nie działa i że ostatnia tendencja do promowania produktów kolagenowych jest bezpodstawna.

Rzeczywistość jest taka, że ​​nic nie może być dalsze od prawdy. Spójrzmy na główne zarzuty wynikające z tych artykułów.

Kolagen poprzez suplementy diety nie może być wchłaniany przez organizm

To wydaje się być główną krytyką. To, że producenci preparatów kolagenowych twierdzą, że kolagen jest wchłaniany przez organizm, jest uważane za kompletne kłamstwo. W rzeczywistości ponad 20 lat badań nad produktami kolagenowymi doprowadziło do powstania kolagenu tak czystego, że jego współczynnik absorpcji wynosi 95%.

Należy jednak zauważyć, że ta liczba dotyczy tylko suplementów na bazie pigułek, które są wchłaniane i wchłaniane przez jelita, a nie maści wcierane w skórę.

Kolagen „starzeje” skórę

Ktoś, kto twierdzi, że ma produkt, który „starzeje się” w każdej części ciała, powinien poważnie rozważyć nominację do Nagrody Nobla, ponieważ tak naprawdę mógł znaleźć eliksir młodości. Szczerze mówiąc, żaden ekspert o żadnej wartości nie twierdziłby, że kolagen uzupełnia skórę.

Rozsądne byłoby stwierdzenie, że suplementy kolagenu mogą i mogą hamować skutki starzenia się poprzez zwiększenie naturalnej podaży kolagenu przez organizm, gdy organizm spowalnia produkcję kolagenu w miarę starzenia się.

Firmy oferujące suplementy zalecają naturalną produkcję kolagenu, aby zwiększyć brak sukcesu swoich produktów

Ten problem rozwiązują osoby, które widziały tylko produkty niskiej jakości, i dlatego mówi się, że użytkownicy muszą zmienić styl życia, aby naturalnie wytwarzali kolagen.

Rzeczywistość jest taka, że ​​przestrzeganie zdrowego stylu życia jest korzystne i tak, zmiana codziennych czynności w celu naturalnej produkcji większej ilości kolagenu jest dobrym pomysłem, ale co ważniejsze, ponieważ pomoże wchłonąć uzupełniony kolagen .

Jak już wspomniano, znaczną część negatywnej prasy dotyczącej preparatów kolagenu można prześledzić na podstawie doświadczeń z gorszymi produktami. Uważa się, że wiele produktów kolagenowych przynosi rezultaty.

Na przykład Pure-Col jest jednym z takich produktów, który, jak wykazano, zwiększa poziom kolagenu w organizmie. Występuje w postaci łatwej do przełknięcia pigułki i jako taki jest wchłaniany przez ciało znacznie wydajniej. Pure-Col uzupełnia naturalny magazyn kolagenu, dzięki czemu skóra wygląda młodo, a stawy stają się jędrne.

Podsumowując, prawda jest taka, że ​​suplementy kolagenu działają, a produkty, które są tak dobre jak Pure-col, mogą przynieść rezultaty. Następnym razem, gdy ktoś powie Ci, że suplementy kolagenu nie działają, wiesz, co powiedzieć.

Aby uzyskać więcej informacji na temat korzyści płynących z suplementów kolagenowych dla zdrowia i urody, zobacz Sanctum Health.